Aki kevesebb kommunális szemetet szeretne termelni, annak már nem kell a megyeszékhelyre vagy Orosházára utaznia, hogy megtegye – jelentette tegnap esti kiadásában a Hódpress (szerző: Korom András).a Garaboly névre keresztelt új hódmezővásárhelyi üzlet a számítások szerint 30 tonna hulladékot vesz ki évente a városban keletkező hulladékmennyiségből. Összehasonlításképpen: a dél-alföldi regionális lerakóba évente 40 ezer tonna hulladék kerül, ebből azonban csak 2500 tonnát tudnak újrahasznosítani, a többi ugyanis a megengedhetőnél sokkal jobban szennyezett.
