Megjelent a 2023. I. félévre vonatkozó Országos Gyűjtési és Hasznosítási Terv. A terv a környezetvédelmi termékdíj-köteles termékekből Magyarország területén képződő hulladékok mennyiségének nyomon követésére, gyűjtésére és előkezelésére/hasznosítására vonatkozó feladatok féléves elképzeléseit tartalmazza. A dokumentum csak 2023. I. félévre vonatkozik, amennyiben a a hulladékról szóló törvény alapján 2023. II. félévtől az állami hulladékgazdálkodást közvetítő szervezeti feladatokat az állam által kiválasztott MOL Nyrt., mint koncesszor illetve az általa alapított koncessziós társaság fogja ellátni. A Technológiai és Ipari Minisztérium által jegyzett koncepciót a Don’t waste it ismerteti mai kiadásában.