Hatalmas meglepetést okozott, hogy a magyar kormány (egyelőre) mégsem vezeti ki a műanyag poharakat a hazai piacról. Szakértők egyértelműen a műanyag-lobbi teljes siekereként könyvelik el, hogy felkerültek az egyszer használatos műanyagokról szóló kormányrendeletek módosításai a kormany.hu-ra. Az indoklás szerint a jelen jogszabály a poharak kivezetésének időpontját az előttünk álló január elsejétől másfél évvel odébb tolja. Idézzük: szükséges az italtartó poharak forgalomba hozatalt tiltó rendelkezéseinek hatályba lépését a kötelező visszaváltási rendszer féléves bevezető időszak leteltének dátumával összhangba hozni, azaz 2023. január 1. helyett 2024. július 1. dátumban meghatározni.
Egyes vélemények szerint a kötelező visszaváltási rendszer bevezetése csúszni fog, így a 2024. július 1-ei dátum még távolabb kerül majd. A poharak legalább másfél éves továbbélését rögzítő bejelentést gyakorlatilag az egész hazaiu sajtó hozza tegnapi vagy mai lapszámaiban, kiadásaiban, az egyszer használatos műanyagokról szóló kormányrendeletek módosítására vonatkozó részletes összefoglalót és magyarázó szakanyagot pedig a Don’t waste it tegnapi szerkesztőségi cikkében találják olvasóink.
