– Társaságunkhoz is érkezett bejelentés eltulajdonított, elhúzott hulladékgyűjtő edényekkel kapcsolatban – mondta el a BAMA ma reggeli kiadásának Mészáros Rita, a Biokom Nonprofit kft. kommunikációs szakreferense. A Zs.J. (Zsigmond József) által jegyzett cikk arról értkezik, hogy az edény pótlása saját tulajdonú gyűjtő esetén az ingatlanhasználó feladata, bérelt esetén a Biokom Nonprofit Kft. kötelezettsége. Ami a saját tulajdonú kukákat illeti (legtöbb esetben a tárolóedény a társasházak tulajdona), azokra az ingatlanra megkötött biztosítás is kiterjed. Amennyiben a gyűjtőedényt eltulajdonították, a társasház tehet feljelentést a rendőrségen ismeretlen tettes ellen. Az oknyomozó riport megírására egyébként olvasói levelek nyomán került sor. Egyre több szemeteskukának kél ugyanis lába Pécs belvárosában – írták az Új Dunántúli Napló olvasói. Mint közölték, volt olyan társasház, ahol reggel, mikor levitték a szemetet, arra lettek figyelmesek, hogy a kukát ellopták.