Nem egyedi jelenség, de hét végi kiadásában a Metropol ismét rácsodálkozott, hogy a szigorú figyelmeztetések ellenére több helyen valóságos lerakók alakulnak ki a szelektív szigetek körül. A budapesti, XV. kerületben olyan fotót készítettek, amely megmosolyogtató is lehetne akár, ha a látvány nem lenne ismétlődően szomorú.
