Olvasói levelek, politikai felhangoktól sem mentes indulatcikkek, revolverinterjúk szegélyezik a pécsi, Tüzér utcai szeméthegy baranyai sajtóban befutott útját. A kérdéskörrel – amit arról a Dél-Kom Sajtófigyelés többször beszámolt – a BAMA és az Új Dunántúli Napló foglalkozott a legrészletesebben. Egy időben szinte napi rendszerességgel közöltek különböző formában tiltakozást.
Nyilván csak azért nem számoltak be róla, mert elkerülte a figyelmüket, hogy jelentős lépéssel jutottunk közelebb a megoldáshoz. A Baranya Megyei Kormányhivatal Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Főosztálya ugyanis hivatalból eljárást indított az inkriminált helyen kezelt hulladékokkal kapcsolatban.