Az austini Texasi Egyetem tudósai olyan enzimet hoztak létre, amely napok alatt képes lebontani az egyébként évszázadok alatt széteső műanyagokat – ismertette a kutatási eredményeket Greendex..Az új enzim képes lebontani a széles körben elterjedt PET (polietilén-tereftalát) műanyagokat. A globális hulladék nagyjából 12%-át kitevő anyagot a depolimerizációnak nevezett folyamat során építőelemeire bontják, melyek később újra felhasználhatók. A tudósok most azon dolgoznak, hogy az anyagot alkalmassá tegyék a széles körű, gyakorlati felhasználásra.