Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Le kell mondani az egyszer használatos műanyagokról! | Dél-kom Intranet


A pandémia alatt az étel-házhozszállítás, a ruházati e-kereskedelem és a tisztítószerek eladása is jelentősen nőtt, ezeket az iparágakat a pandémia nyerteseinek (?) tekinti a PécsMa. Hétvégi, szerkesztőségi cikkük, amely a Humusz Szövetséggel együttműkdésben készült, megállapítja, hogy ezek a területek az egyszer használatos csomagolásra hagyatkoznak. Pedig egyszerűen megoldható lenne az újrahasználat megvalósítása. A tanulmány jó gyakorlatokat, megoldásokat ismertet, és előremutató szebályozást sürget. Állítása szerint ha 2027-ig a három szektorban az újrahasználható csomagolás aránya elérné a 20 százalékot, a következő megtakarításokat lehetne elérni:

  • Közel 1,3 millió tonna CO2-kibocsátás megelőzése (ennyit 59 millió kifejlett fa tudna elnyelni).
  • Közel 3,5 milliárd köbméter megspórolt víz (ez majdnem 1,4 millió olimpiai medencét töltene meg).
  • 10 millió tonna (avagy 1,26 millió teli teherautónyi) megspórolt nyersanyag.

https://www.pecsma.hu/pr/a-pandemia-nyerteseinek-le-kellene-mondania-az-egyszer-hasznalatos-muanyagokrol/