A pandémia alatt az étel-házhozszállítás, a ruházati e-kereskedelem és a tisztítószerek eladása is jelentősen nőtt, ezeket az iparágakat a pandémia nyerteseinek (?) tekinti a PécsMa. Hétvégi, szerkesztőségi cikkük, amely a Humusz Szövetséggel együttműkdésben készült, megállapítja, hogy ezek a területek az egyszer használatos csomagolásra hagyatkoznak. Pedig egyszerűen megoldható lenne az újrahasználat megvalósítása. A tanulmány jó gyakorlatokat, megoldásokat ismertet, és előremutató szebályozást sürget. Állítása szerint ha 2027-ig a három szektorban az újrahasználható csomagolás aránya elérné a 20 százalékot, a következő megtakarításokat lehetne elérni:
- Közel 1,3 millió tonna CO2-kibocsátás megelőzése (ennyit 59 millió kifejlett fa tudna elnyelni).
- Közel 3,5 milliárd köbméter megspórolt víz (ez majdnem 1,4 millió olimpiai medencét töltene meg).
- 10 millió tonna (avagy 1,26 millió teli teherautónyi) megspórolt nyersanyag.