Tábortüzet raktak tegnap a győri Megyeháza előtt, derült ki a Kisalföld Ollári Gergely által jegyzett tudósításából. A helyi közszolgáltató és a városi kertbarát kör rendezvényét támogató katasztrófavédelem szakemberei emelték a máglyát, de nem gyújtották meg. A fa alá füstöt imitáló szerkezet került, szemléltetve azt, hogy s kerti hlladékok nem égnek el könnyedén.

A Ne égess, komposztálj vagy készíts mulcsot című rendezvény azt kívánta szemléltetni, hogy a komposztálható anyagoknak nem a tűzben vagy a települési szilárdhulladékban a helyük, hiszen újra-hasznosíthatók.