Műanyag kukában elhelyezett, kazánból kimert parázs okozott tüzet a hét végén Kozármislenyben. Két szemetes gyulladt meg, a lángok a családi ház mellé épített bódé ajtajára és tetőszerkezetére is átterjedtek. Ugyancsak a hétvége folyamán több helyen – Komlón, Orfűn, illetve Pécsett két alkalommal is – kaptak lángra a hulladéktárolók, vélhetően a szemetesbe dobott cigarettacsikk miatt.

A katasztrófavédelem ennek kapcsán ismét felhívta a figyelmet, soha ne dobjunk égő cigarettát a kukába, mert könnyen meggyújtja a hulladékot. A tűzesetekről tegnap esti kiadásában szerkesztőségi cikkben számolt be a PécsMa.
https://www.pecsma.hu/hirzona/langoltak-a-kukak-baranyaban-a-hetvegen/