Monorierdőről a szelektív szemetet az illetékes szemétszállító cég, a Duna–Tisza közi Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. (DTKH) hetek óta nem szállította el. Szente Béla polgármester, miután felismerte, hogy a a helyzet tarthatatlan, szerzett egy kukásautót. A járművet az Önkormányzat dolgozói kezelik, értsd: a település biztosítja a rakodókat és a sofőröket is. A sajátos megoldásról ma reggel több napilap is tudósított, a Dél-Kom Sajtófigyelés a Ripost anyagát szemlézte.