A napilapok többnyire néhány soros hírben, a környezetvédelem iránt elkötelezett portálok részletes tudósításokban számoltak be arról, hogy az EU megszavazta az egységes töltőcsatlakozóval kapcsolatos tervezetet, most pedig azt is eldöntötték, hogy az USB-C lesz a gyártókra nézve kötelező közös szabvány. A Greenfotegnap teljeskörű elemzést adott, hogy miért lesz ez mindannyiunknak jó. A csatlakozók egységesítésének célja, hogy a felhasználóknak ne kelljen többféle töltővel rendelkezniük a különböző készülékeikhez. Nagyon kibővítették a készülékek körét is. Mobiltelefonokra, táblagépekre, digitális fényképezőgépekre, fülhallgatókra, fejhallgatókra, kézi videojáték-konzolokra, hordozható hangszórókra, e-olvasókra, alacsony fogyasztású laptopokra, billentyűzetekre, egerekre, fülhallgatókra, okosórákra és elektronikus játékokra vonatkozik majd az előírás. Az alapértelmezett opció töltő nélküli. A különböző eszközökhöz tartozó különböző töltők ugyanis rengeteg felesleges e-hulladékot termelnek. A hír rövidebb változatát a Portfólió is ismerteti, írásunk zárásaként oda lehet kattintani. A kolbásztöltők a jövőben is változatlan sokszínűséget mutatnak majd az EU ígérete szerint.
https://www.portfolio.hu/bank/20220421/kuszobon-az-egyseges-tolto-kabelek-korszaka-az-eu-ban-540435