Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Közös töltő – miért jó ez nekünk? | Dél-kom Intranet


A napilapok többnyire néhány soros hírben, a környezetvédelem iránt elkötelezett portálok részletes tudósításokban számoltak be arról, hogy az EU megszavazta az egységes töltőcsatlakozóval kapcsolatos tervezetet, most pedig azt is eldöntötték, hogy az USB-C lesz a gyártókra nézve kötelező közös szabvány. A Greenfotegnap teljeskörű elemzést adott, hogy miért lesz ez mindannyiunknak jó. A csatlakozók egységesítésének célja, hogy a felhasználóknak ne kelljen többféle töltővel rendelkezniük a különböző készülékeikhez. Nagyon kibővítették a készülékek körét is. Mobiltelefonokra, táblagépekre, digitális fényképezőgépekre, fülhallgatókra, fejhallgatókra, kézi videojáték-konzolokra, hordozható hangszórókra, e-olvasókra, alacsony fogyasztású laptopokra, billentyűzetekre, egerekre, fülhallgatókra, okosórákra és elektronikus játékokra vonatkozik majd az előírás. Az alapértelmezett opció töltő nélküli. A különböző eszközökhöz tartozó különböző töltők ugyanis rengeteg felesleges e-hulladékot termelnek. A hír rövidebb változatát a Portfólió is ismerteti, írásunk zárásaként oda lehet kattintani. A kolbásztöltők a jövőben is változatlan sokszínűséget mutatnak majd az EU ígérete szerint. 

https://www.portfolio.hu/bank/20220421/kuszobon-az-egyseges-tolto-kabelek-korszaka-az-eu-ban-540435