Közös céget alapít a Mol és Budapest, hogy begyűjtse a szemetet a fővárosban és 50 Pest megyei településen -. adta hírül a teljes hazai sajtó ma reggel (a Dél-Kom Sajtófigyelő a HVG hírösszefoglalóját ajánlja). A tegnap aláírt szándéknyilatkozat rögzíti a két társaság által – 50-50 százalékos tulajdonrésszel – alapítandó új vállalalat fő alapelveit. Az új cég 2023. július 1-től, az új országos hulladékgazdálkodási koncessziós modellre átállás után fogja ellátni a központi régió hulladékgazdálkodási közszolgáltatási feladatait. A Mol a jövő nyártól a munkát az egész országban alvállalkozókkal végzi majd. Az alvállalkozói együttműködés speciális esete a vegyesvállalat. Ez a fővárosi hulladékgazdálkodást jelenleg ellátó eszközparkot és telephelyeket átveszi a Budapesti Közművek alá tartozó FKF-től, valamint az 1300 fős szakembergárda által képviselt tudást is hasznosítani fogja.
A Don’t waste it megszólaltatta az aláírókat is.
Ebben a partnerségben a Budapesti Közművek a meglévő, 125 évre visszanyúló szaktudást, vagyonelemeket és szakember-gárdát, a MOL pedig a tőkeerőt, energetikai szaktudást, az általa működtetett iparággal fennálló kapcsolódásokat, valamint a szolgáltatások fejlesztésének lehetőségét biztosítja – fogalmazott az aláírást követően alapnak Mártha Imre, a Budapesti Közművek vezérigazgatója.
Magyarország és a régió célja a hatékonyan működő körforgásos gazdaság. A mai lépés is ezt szolgálja, hiszen a budapesti régió hulladékkezelésének meghatározó szerepe van Magyarország jövőjében – mondta el Dr. Világi Oszkár, a MOL-csoport vezérigazgató-helyettese.