Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Közös céget alapít a Mol és a főváros | Dél-kom Intranet


Közös céget alapít a Mol és Budapest, hogy begyűjtse a szemetet a fővárosban és 50 Pest megyei településen -. adta hírül a teljes hazai sajtó ma reggel (a Dél-Kom Sajtófigyelő a HVG hírösszefoglalóját ajánlja). A tegnap aláírt szándéknyilatkozat rögzíti a két társaság által – 50-50 százalékos tulajdonrésszel – alapítandó új vállalalat fő alapelveit. Az új cég 2023. július 1-től, az új országos hulladékgazdálkodási koncessziós modellre átállás után fogja ellátni a központi régió hulladékgazdálkodási közszolgáltatási feladatait. A Mol a jövő nyártól a munkát az egész országban alvállalkozókkal végzi majd. Az alvállalkozói együttműködés speciális esete a vegyesvállalat. Ez a fővárosi hulladékgazdálkodást jelenleg ellátó eszközparkot és telephelyeket átveszi a Budapesti Közművek alá tartozó FKF-től, valamint az 1300 fős szakembergárda által képviselt tudást is hasznosítani fogja.

A Don’t waste it megszólaltatta az aláírókat is.

Ebben a partnerségben a Budapesti Közművek a meglévő, 125 évre visszanyúló szaktudást, vagyonelemeket és szakember-gárdát, a MOL pedig a tőkeerőt, energetikai szaktudást, az általa működtetett iparággal fennálló kapcsolódásokat, valamint a szolgáltatások fejlesztésének lehetőségét biztosítja  – fogalmazott az aláírást követően  alapnak Mártha Imre, a Budapesti Közművek vezérigazgatója.

Magyarország és a régió célja a hatékonyan működő körforgásos gazdaság. A mai lépés is ezt szolgálja, hiszen a budapesti régió hulladékkezelésének meghatározó szerepe van Magyarország jövőjében – mondta el Dr. Világi Oszkár, a MOL-csoport vezérigazgató-helyettese.