Az „Emlékfát a jövőnek” videópályázat keretében olyan, maximum 3 perces videóanyagokat vár a Lafarge, amelyből kiderül a diákok véleménye és a válaszaik, javaslataik arra vonatkozóan, hogy mit is jelent számukra a környezetvédelem. A díjazott pályaművek osztályai egy-egy emlékfát ültethetnek iskolájukban, emellett a nyertes osztályok ezen fák testvérfáját is elültetik majd ősszel, a Királyegyházi Cementgyár területén. Feltétel, hogy az adott osztály a LAFARGE Királyegyházi Cementgyárának és Bükkösdi Kőbányájának vonzáskörzetében lévő 31 településen, Pécsett, vagy Szigetváron működő általános iskola 8. osztálya legyen. A kezdeményezésről a PécsMa számolt be tegnapi, szerkesztőségi cikkében, a további információk pedig a Lafarge weboldalán (www.lafarge.hu) érhetők el.
https://www.pecsma.hu/pecs-aktual/iden-is-meghirdeti-kornyezetvedelmi-palyazatat-a-lafarge/