A fenntarthatóságé és az egészségé volt a főszerep május 14-én, szombaton a Kossuth téren, ahol a pécsi önkormányzat szervezésében megtartották az I. Városi Egészségnapot. A rendezvényen társaságunk a Biokommal együtt képviseltette magát, hogy bemutassa, milyen lépéseket teszünk a környezet védelme érdekében.
A gyermekeknek színezővel készültünk, amelynek segítségével játékos módon tanulhattak a hulladékgazdálkodásról, de bemutattuk azt is, hogy a szelektíven gyűjtött hulladékot is milyen sokféleképpen lehet osztályozni. A sportosabbak a Pécsike elektromos kerékpárjain tehettek meg pár kört a téren.
A felnőtteknek is számos információval szolgáltunk társaságunk működéséről. Nagy volt az érdeklődés, sok kérdést kaptunk, amelyre örömmel válaszoltunk.
A programon rajtunk kívül bemutatkozott a Tettye Forrásház is, voltak egészségügyi szűrések, bemutatók, beszélgetések.
Íme, néhány kép az eseményről:




