Hat területre bontva vizsgálta Magyarország környezeti állapotát a KSH. Az elemzést ma reggeli kiadásában közölte a teljes hazai sajtó, közöttük a BAMA is. Ezek egyike természetesen a hulladék kérdése, amiről a legteljesebb összefoglaló valószínűleg a Világgazdaságban olvasható.

A talán legfontosabb megállapítások: a Magyarországon keletkezett hulladék mennyisége 2004 és 2019 között 25,5 millió tonnáról 19 millió tonnára csökkent. A mérséklődés főleg 2004 és 2010 között volt folyamatos, majd egy stagnáló időszak után 2017 óta újra növekedésnek indult. Az összes magyarországi települési hulladéknak több mint harmadát (34 százalék) gyűjtik szelektíven. 2004 óta háromszorosára nőtt az elkülönített gyűjtés részaránya.
