A Mol 50 milliárd forint beruházási kötelezettséget vállal az első tíz évben, valamint az első öt évben új, évi 100 ezer tonna hulladékhasznosító, energiatermelő létesítményt épít abban az esetben, ha a hulladékmenedzsment változó körülményei között elnyeri a hulladékkezelési koncessziót. A nemrégiben nyilvánossá vált, végleges ajánlat túl sok nóvumot nem tartalmaz. A koncesszió ugyan harmincöt évre szól, de az ajánlat a nyilvánosságra került adatok szerint nem lát túl az első tíz éven.