Szigorúbb bírságok jöhetnek az illegális hulladéklerakásért – többek között ezt jelentette be tegnap a Magyarország zöld úton jár! elnevezésű online környezetvédelmi konzultációról tartott sajtótájékoztatón Budapesten Steiner Attila, körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkár. A sajtótájékoztatón elhangzottakat a legtöbb hazai napilap mai száma részletesen ismerteti, legbővebb terjedelemben az Index ad összeállítást. A konzultáción a válaszadók több mint 67 százaléka azt a választ adta, hogy szigorúbb bírságolásra lenne szükség az ország random tájait szeméttelepnek használók megfékezéséhez. Az államtitkár beszámolt arról is, hogy a Tisztítsuk meg az országot program keretében eddig mintegy 34 ezer tonna illegálisan lerakott hulladékot szállítottak el, és tervezik a folytatását is. Az Index érdeklődésére közölte, hogy fél évvel meghosszabbították az önkormányzatok számára a települési hulladékgyűjtők létésítésére kiírt pályázatok megvalósításának határidejét.
Képünkön az államtitkár tájékoztatja a sajtót.
