Magyarország területén napjainkban is megtalálhatók régmúltból itt maradt, forgalomból kivont hatóanyagú, lejárt vagy nem azonosítható növényvédő szerek. Jelentős környezeti és egészségügyi kockázataik miatt szakszerű begyűjtésüket, elszállíttatásukat és ártalmatlanításukat 300 millió forinttal támogatja a Technológiai és Ipari Minisztérium – jelentette be tegnap Raisz Anikó, a környezetügyért és körforgásos gazdálkodásért felelős államtitkár. – Az ország minden részéből, összesen 271 helyszínről kell elszállíttatni körülbelül 180 ezer liter és 342 tonna lejárt szavatosságú növényvédő szert ártalmatlanításra a fűzfői és győri hulladékégetőkbe – tette még hozzá. Közleményét több napilap részleteiben, a Magyar Nemzet teljes terjedelmében osztotta meg.