A koronavírus-járvány alatt jelentősen megnövekedett a hulladék mennyisége az egész országban – emlékeztetett tegnapi sajtótájékoztatóján Keszegh Béla, Komárom polgármestere. A sajtótájékoztatóról több hazai napilap is beszámolt, legbővebb terjedelemben a Felvidék.Ma ismertette az ott elhangzottakat, Szalai Erika jóvoltából. Mint kiderült, a komáromi helyzet átfedésben van az országossal: a világjárvány fogyasztási szokásainkat megváltoztatta, például jóval több egyszer használatos ételhordót használtunk, és nőtt az online vásárlások aránya, ami óhatatlanul is sok csomagolóanyag felhasználásához vezetett. A 2020-as és 2021-es összesített adatokból kiderült, egy év alatt 29 százalékkal nőtt a hulladék mennyisége.
Komárom helyzete egyébként azért különleges, mert 2021 októberétől megvalósult a konyhai hulladék összegyűjtése házhoz menő rendszerben. A polgármester elmondta, hogy bár javuló tendenciát mutat a szakszerű gyűjtés, az eredmények egyelőre jócskán elmaradnak a várttól – az összegyűjtött konyhai hulladék mintegy 18 százaléka továbbra sem használható. A végére még egy tanulságos szám: a konyhai hulladék elszállításának éves költsége félmillió euró.
https://felvidek.ma/2022/02/egy-komaromi-lakos-atlagosan-570-kilogramm-szemetet-termel-egy-evben/