Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Komáromi szeméttermés, országos trendek | Dél-kom Intranet


A koronavírus-járvány alatt jelentősen megnövekedett a hulladék mennyisége az egész országban – emlékeztetett tegnapi sajtótájékoztatóján Keszegh Béla, Komárom polgármestere. A sajtótájékoztatóról több hazai napilap is beszámolt, legbővebb terjedelemben a Felvidék.Ma ismertette az ott elhangzottakat, Szalai Erika jóvoltából. Mint kiderült, a komáromi helyzet átfedésben van az országossal: a világjárvány fogyasztási szokásainkat megváltoztatta, például jóval több egyszer használatos ételhordót használtunk, és nőtt az online vásárlások aránya, ami óhatatlanul is sok csomagolóanyag felhasználásához vezetett.  A 2020-as és 2021-es összesített adatokból kiderült, egy év alatt 29 százalékkal nőtt a hulladék mennyisége.

Komárom helyzete egyébként azért különleges, mert 2021 októberétől megvalósult a konyhai hulladék összegyűjtése házhoz menő rendszerben. A polgármester elmondta, hogy bár javuló tendenciát mutat a szakszerű gyűjtés, az eredmények egyelőre jócskán elmaradnak a várttól – az összegyűjtött konyhai hulladék mintegy 18 százaléka továbbra sem használható. A végére még egy tanulságos szám: a konyhai hulladék elszállításának éves költsége félmillió euró.

https://felvidek.ma/2022/02/egy-komaromi-lakos-atlagosan-570-kilogramm-szemetet-termel-egy-evben/