Hatékony hulladékkezelési eljárással csökkenti ökológiai lábnyomát és növeli környezettudatos tevékenységét a Királyegyházi Cementgyár. A módszer lényege, hogy a cementgyártás folyamatában ipari és lakossági hulladékot hasznosítanak újra az úgynevezett együttégetés során.
– Királyegyházán mi elsősorban válogatott és aprított lakossági hulladékot használunk jó fűtőértéke miatt, amit többek között a kökényi hulladékkezelőtől veszünk át, ezzel is hozzájárulva régiónk hulladékkezeléséhez – nyilatkozta többek között a folyamtról Mayer Zsanett, a LAFARGE Geocycle-vezetője a Pécs Aktuálnak.