A cégtől Péterffy Attila polgármester idején távozó igazgató, Kiss Tibor állította rá arra a pályára a Biokom Nkft.-t, aminek köszönhetően nagyon komoly nyereséget érhet el a vállalat a hulladékgazdálkodási ágazatnak köszönhetően idén – írta tegnap esti kiadásában a BAMA, illetve rögzíti ma reggeli lapszámában az Új Dunántúli Napló.
.
A városüzemeltetési és hulladékgazdálkodási társaság, a Biokom Kft. legfrissebb beszámolója szerint az első fél évben 353 millió forintos adózott eredményt ért el, ami az egy évvel ezelőtti ugyanezen időszakban keletkezett eredmény duplája, sőt, 60 millióval több annál, mint amit az egész esztendőre terveztek. A bevételek 17 százalékkal magasabbak voltak, amiben legnagyobb tételt az úgynevezett a „másodnyersanyag kereskedelmi tevékenységből” származó bevétel jelentette, ami nem más, mint újrahasznosítható hulladékok értékesítése, feldolgozása, gyűjtése.
A cikk szerint még a cég előző, Kiss Tibor nevével fémjelzett cégvezetés munkájának eredménye érett be. A szerző, Bóka Máté Kiss távozásának lehetséges okait is találgatja. Véleménye szerint Kiss Tibort azért akolbolította ki a polgármester, mert környezetvédőként egyáltalán nem értett egyet azzal a tevékenységgel, amit Péterffy még a pécsi erőmű igazgatójaként folytatott.