A Nemzetközi Űrállomás négy asztronautája évente úgy 2,5 tonna hulladékot termel. A szemetet összegyűjtő rendszer gyakorlatilag ágyúként lövi ki a becsomagolt hulladékot a Föld felé. A becsomagolt, adagonként 78 kg szemét aztán a légkörbe érve elég, akárcsak egy meteor. Az űrszemét kérdéséről ennél jóval átfogóbb képet ad Fehér Patrik a Vezess.hu mai kiadásában, de az űrhajósok “kukaürítési szokásairól” még egy rövidfilmet is közöl.
Congrats to @Nanoracks for successfully leveraging the #BishopAirlock to dispose of 172 pounds of waste from the #ISS! This is a momentous occasion for the company as they have developed a new way to sustainably handle disposal in #space. https://t.co/Plth3K7DGa pic.twitter.com/0wObTT3Jek
— Voyager Space (@VoyagerSH) July 6, 2022