Az Új Dunántúli Napló, a Bama illetve a MédiaWorks valamennyi lapfelülete helyszíni tudósítást közöl a cégcsoporthoz tartozó Világgazdaság (szerző: Gyöngyösi Balázs) nyomán arról, hogy a SPAR bicskei, központi húsüzemében a csomagolástechnika megújításával jelentősen csökkenti a műanyagok felhasználását. A hírhez tudni kell, hogy a SPAR az egyetlen hazai kiskereskedelmi lánc, amely saját húsüzemet működtet. A Regnum évente 7,3 millió tálcás frisshúst gyárt a hazai piacra. A Spar egyes saját márkás tejek kupakjainak, tejfölök fedeleinek, illetve egyes zöldségek és gyümölcsök polisztirol- és plasztikcsomagolásának mellőzésével, illetve a saját márkás étolaj flakonjának cseréjével már több mint 25 tonnás műanyagcsökkentést ért el. A tavalyi évben – többek között – 2854 szarvasmarhát, 1,4 millió kilogramm bontott marhahúst, 410 600 félsertést dolgoztak fel Bicskén, a perbáli bázison pedig több mint 152 ezer kilogramm bontott marhahúst, 5,2 millió kilogramm bontott sertést dolgoztak fel, és 5,8 millió kilogramm saját márkás terméket állítottak elő. Az új technológiáknak köszönhetően a csomagoláshoz felhasznált műanyagok tömege idén 13,5 tonnával kevesebb lesz.

Érdekesség, hogy az önkormányzat városi hírportálja, a PécsMa is címoldalon hozza mai kiadásában a hírt, ráadásul önálló képanyaggal.
