Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Kevesebb műanyag, ígéretesebb fenntarthatóság | Dél-kom Intranet


Az Új Dunántúli Napló, a Bama illetve a MédiaWorks valamennyi lapfelülete helyszíni tudósítást közöl a cégcsoporthoz tartozó Világgazdaság (szerző: Gyöngyösi Balázs) nyomán arról, hogy a SPAR bicskei, központi húsüzemében a csomagolástechnika megújításával jelentősen csökkenti a műanyagok felhasználását. A hírhez tudni kell, hogy a SPAR az egyetlen hazai kiskereskedelmi lánc, amely saját húsüzemet működtet. A Regnum évente 7,3 millió tálcás frisshúst gyárt a hazai piacra. A Spar egyes saját márkás tejek kupakjainak, tejfölök fedeleinek, illetve egyes zöldségek és gyümölcsök polisztirol- és plasztikcsomagolásának mellőzésével, illetve a saját márkás étolaj flakonjának cseréjével már több mint 25 tonnás műanyagcsökkentést ért el. A tavalyi évben – többek között – 2854 szarvasmarhát, 1,4 millió kilogramm bontott marhahúst, 410 600 félsertést dolgoztak fel Bicskén, a perbáli bázison pedig több mint 152 ezer kilogramm bontott marhahúst, 5,2 millió kilogramm bontott sertést dolgoztak fel, és 5,8 millió kilogramm saját márkás terméket állítottak elő. Az új technológiáknak köszönhetően a csomagoláshoz felhasznált műanyagok tömege idén 13,5 tonnával kevesebb lesz.

Érdekesség, hogy az önkormányzat városi hírportálja, a PécsMa is címoldalon hozza mai kiadásában a hírt, ráadásul önálló képanyaggal.