Érdekes kísérletet hajtott végre az AVE hulladékkezelő vállalat romániai leányvállalta júliusban. Kiderült, hogy a helyesen szétválogatott hulladékkal lényegesen csökkenteni lehet a háztartási szemét mennyiségét. Bihar megye több városában a vállalat több munkatársa naponta 16 órán keresztül felvigyázott a hulladékgyűjtő pontoknál. A dolgozók megmutatták a lakosoknak, hogyan válogassák szét a hulladékot. A korábbi időszakokhoz képest jelentősen, egy hatodára csökkent a háztartási szemét mennyisége. A szemétszállítási díjat a cég az érintettek számára 30 %-kal mérsékelte..A próbálkozásról a MediaWorks magyar nyelvű erdélyi hirportálja, az ERDON számolt be tegnap esti kiadásában.