Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Kevés szemetet termelünk | Dél-kom Intranet


Nem a környezettudatosság határozza meg leginkább a megtermelt hulladék mennyiségét, hanem az, hogy mennyire szegény egy ország – hangsúlyozta a hulladékra vonatkozó új adatai közzétételekor az Eurostat. Ezért nem lehet felhőtlen az örömünk, amikor azt a számot olvassuk, hogy egy év alatt 364 kiló szemetet termelt meg átlagosan egy magyar 2020-ban. Ez egyébként az EU harmadik legjobb adata, az 1995-öshöz képest pedig a második legnagyobb csökkenés. A legtöbb hulladékot a dánok (845 kilót), a luxemburgiak (790), a máltaiak (643) és a németek (632) hagyják maguk után. Az Eurostat adatait tegnap esti kiadásában, szerkesztőségi cikkben szemlézte a hvg.

https://hvg.hu/zhvg/20220214_szemet_hulladek_haztartasok

Kicsit tágabb összefüggéseket is megvilágított ugyxanerről a témáról a hasonló időben kiadott írásában a Portfolio, amely rámutatott, hogy miközben nőtt az egy főre jutó hulladék mennyisége tavaly, a szemét újrahasznosítása stagnált.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220214/igy-szemetelnek-a-magyarok-nem-is-gondolnad-hol-all-magyarorszag-az-unios-listan-526659