Nem a környezettudatosság határozza meg leginkább a megtermelt hulladék mennyiségét, hanem az, hogy mennyire szegény egy ország – hangsúlyozta a hulladékra vonatkozó új adatai közzétételekor az Eurostat. Ezért nem lehet felhőtlen az örömünk, amikor azt a számot olvassuk, hogy egy év alatt 364 kiló szemetet termelt meg átlagosan egy magyar 2020-ban. Ez egyébként az EU harmadik legjobb adata, az 1995-öshöz képest pedig a második legnagyobb csökkenés. A legtöbb hulladékot a dánok (845 kilót), a luxemburgiak (790), a máltaiak (643) és a németek (632) hagyják maguk után. Az Eurostat adatait tegnap esti kiadásában, szerkesztőségi cikkben szemlézte a hvg.
https://hvg.hu/zhvg/20220214_szemet_hulladek_haztartasok
Kicsit tágabb összefüggéseket is megvilágított ugyxanerről a témáról a hasonló időben kiadott írásában a Portfolio, amely rámutatott, hogy miközben nőtt az egy főre jutó hulladék mennyisége tavaly, a szemét újrahasznosítása stagnált.
