A napokban befejeződött III. Tisza-tavi PET-Kupán rekord mennyiségű hulladékot, 1500 hatalmas zsák szemetet gyűjtött össze a rekordszámú nevező. A Technológiai és Ipari Minisztérium támogatásával megvalósult program keretében a főként Ukrajnából és Romániából érkező hulladéktól szabadították meg a résztvevők a tó Tiszafüred és Tiszanána-Dinnyéshát közötti szakaszát. A rendezvény folytatásaként a PET Kupa és a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége ma Kiskörén tartja a VII. Tiszai Kerekasztal szakmai találkozót. A rendezvényekről a legbővebb terjedelemben a HellóVidék közölt visszatekintőt illetve előzetest.

A SokszínűVidék a mai programról nem tesz említést, de felsorolja a barátságos verseny helyezettjeit.

Tudósítanak az eseményről a MediaWorks lapjai is, a BAMA azt emeli ki, hogy a versenyzők leginkább vízen úszó műanyag palackokat gyűjtöttek össze, de találtak hűtőgépdarabokat, tévékészüléket, autókarosszériát, különféle szigetelőanyagokat, valamint veszélyes hulladékot: festéket és olajos hordókat is.