Betiltotta Kanada a műanyag zacskók és polisztirol edények importját és gyártását. Az évtized végére így nulla lesz a műanyag hulladék az országban. A hírt több hazai portál is fölkapta, a legbővebb terjedelemben Ráti Emese ismertette az Index tegnap esti kiadásában. A szövetségi kormányt egyébként egy műanyaggyártó konszern beperelte, a bírósági tárgyalások várhatóan az év második felében kezdődnek. A fejleményekre visszatérünk.