Kampányt indított az LG Magyarország, amellyel az elektronikai hulladék megfelelő kezelésének fontosságára hívja fel a figyelmet. Sokan nincsenek ugyanis tisztában azzal, hogy új termék vásárlásakor – a hatályos jogszabályoknak megfelelően – a házhozszállítás során ingyenesen kérhetik azonos kategóriájú használt elektronikai eszközük elszállítását. Az LG Webáruház október 3-31. között 10%-os kedvezménykuponnal jutalmazza azokat, akik új termék vásárlásakor visszaküldik használt elektronikai berendezésüket, így biztosítva, hogy az jó kezekbe kerül. Ráadásul akkor sem kell aggódniuk, ha jó eszközt cserélnek újabbra, az októberben megfelelő állapotban visszaküldött termékeket ugyanis az LG felújítja, a szükséges szervizelés és alkatrészcserék elvégzése után pedig jótékony célra ajánlja fel. A hírt több napilap és a hazai hulladékmagazin is fölkapta, az mmonl!ne pedig bőséges elemzést adott szerkesztőségi cikkében a témáról.