Az Európai Unió irányelvének, miszerint a háztartások élelmiszer-hulladékait is szelektíven kell gyűjteni 2023. december 31-ét követően a tagállamokban, természetesen Magyarországon is érvényt kell szerezni. A Magyar Hírlap tegnapi lapszámában Tóth László Levente az alapelvről, a célokról és a megvalósítás lehetséges módjáról értekezik. Túl sok mindent nem tudunk meg az írásból, de Agatics Roland, a DTKH Nonprofit Kft. ügyvezetője alulnézetből (bár nem bántó szerénységgel) is megvilágítja a helyzetet.