Visszaválthatóak lesznek az eldobható italcsomagolások Magyarországon, árulta el a Greenpeace megkeresésére Palkovics László miniszter. A környezetvédelemért és hulladékgazdálkodásért felelős tárcavezető még egy nyári megkeresésre reagált. Legalább másfél milliárd PET-palackot hoznak forgalomba évente Magyarországon, aminek 70%-át soha nem hasznosítják újra, ezek szemétlerakókban, hulladékégetőkben, és rosszabb esetben a folyókban, tengerekben vagy az erdeinkben végzik. A drága, valamint nagy energia- és nyersanyagigényű aludobozoknál is hasonlóan rosszak a hasznosítási arányok – hívta fel a figyelmet a társadalmi szervezet. Az aktivisták egyébként nem elégedettek a miniszter válaszával. A valódi körforgásos gazdaságra való átálláshoz a mostani intézkedéseknél jóval többre van szükség, hangsúlyozzák. A Greenpeace továbbra is azt követeli a kormánytól, hogy a kiürült palackok, dobozok visszagyűjtése mellett hozzon olyan intézkedéseket is, amelyekkel eléri, hogy az italcsomagolások legalább 70%-a újratölthető legyen legkésőbb 2026-ra. A zöldek állásfoglalását a Don’t waste it ismertette a hét végén.