Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Jön a visszaváltás! | Dél-kom Intranet


Visszaválthatóak lesznek az eldobható italcsomagolások Magyarországon, árulta el a Greenpeace megkeresésére Palkovics László miniszter. A környezetvédelemért és hulladékgazdálkodásért felelős tárcavezető még egy nyári megkeresésre reagált. Legalább másfél milliárd PET-palackot hoznak forgalomba évente Magyarországon, aminek 70%-át soha nem hasznosítják újra, ezek szemétlerakókban, hulladékégetőkben, és rosszabb esetben a folyókban, tengerekben vagy az erdeinkben végzik. A drága, valamint nagy energia- és nyersanyagigényű aludobozoknál is hasonlóan rosszak a hasznosítási arányok – hívta fel a figyelmet a társadalmi szervezet. Az aktivisták egyébként nem elégedettek a miniszter válaszával. A valódi körforgásos gazdaságra való átálláshoz a mostani intézkedéseknél jóval többre van szükség, hangsúlyozzák. A Greenpeace továbbra is azt követeli a kormánytól, hogy a kiürült palackok, dobozok visszagyűjtése mellett hozzon olyan intézkedéseket is, amelyekkel eléri, hogy az italcsomagolások legalább 70%-a újratölthető legyen legkésőbb 2026-ra. A zöldek állásfoglalását a Don’t waste it ismertette a hét végén.