Amint a Dél-Kom Sajtószemle is többször beszámolt róla, kritikus helyzet alakult ki a Tisza (és a Bodrog) áradásával. Elképesztő mennyiségű műanyaghulladékot sodor a víz elsősorban a kárpátaljai illetve a romániai területeken kialakított illegális hulladéklerakóból. A szakemberek követni szeretnék a hulladék útját, ezért jeladós pet-palackokat bocsátottak vízre. Kíváncsiak arra is, milyen gyorsan halad a hulladék, illtve miben akad el, ha elakad. A Tivadarnál és Felsőbereckinél elengedett jeladós palackok erről adnak pontos információt.. A tiszai hihetetlen tempóban halad, Egyetlen nap alatt Tivadartól Tokajig jutott! A kísérletről a Don’t waste it számol be mai kiadásában.
Ide kapcsolódik az Alfahír elemzése, amely a kormányzati felelősséget is fölveti.

A hulladék immár elszabadult a vásárosnaményi területről. A legközelebbi pont, ahol megállítható: Kisköre.
