A lomokra nem csak a szolgáltató emberei, hanem a hivatásszerűen gyűjtögetők is lecsapnak – írja a Pécsi Újság egy meglehetősen furcsa műfajú cikkben, tegnapi kiadásában. A dolgozat első fele mintha riport lenne, vagy összefoglaló talán arról, hogy amint valamelyik ház elé kiteszik a számukra értéktelen holmikat a tulajdonosok, szinte azonnal megjelennek a lomizók. Nem ritka az sem, hogy hangos szóváltás alakul ki a különböző csoportok között, de állítólag a tettlegesség is előfordul, ha a verbális csata nem hoz eredményt. Az írás második fele tényközlés: a lomtalanítás ökölszabályait foglalja össze. A szerzőt nem ismehetjük.