Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Japánok vagyunk, nem hagyunk szemetet magunk után! | Dél-kom Intranet


A Dél-Kom Sajtófigyelő sem vonhatja ki magát a labdarúgó világbajnokság eseményei alól. A vasárnapi, Katar-Ecuador nyitómeccs után jó néhány japán szurkoló a helyszínen maradt, és elkezdte összeszedni a szemetet. Az önkéntesen takarításba fogó szurkolók sorról sorra járva gyűjtötték össze a műanyag flakonokat, és a hátrahagyott ételcsomagolásokat, és amikor a bahreini Omar Al-Farooq influenszer megkérdezte őket, hogy ezt mégis miért csinálják, egyikőjük azt válaszolta:

Japánok vagyunk, nem hagyunk szemetet magunk után.

A jelenet tegnap, a Németország elleni győztes mérkőzés után is megismétlődött, az eufórikus ünneplés mellett is maradt idő és erő a hulladék összegyíűjtésére. A focipályák közegében szokatlan akcióról minden, sportrovattal rendelkező napilap megemlékezik mai kiadásában, de például a HVG Omar Al-Farooq videó-tudósítását is bemutatja.Élet+Stílus rovatában.

Frissítünk!

A 24.hu képes beszámolója szerint a japán játékosok is kitakarították az ültözőt. A németek elleni  világraszóló diadal után, úgy látszik, nem szállt fejükbe a dicsőség: makulátlan tisztaságot hagytak maguk után.