A Dél-Kom Sajtófigyelő sem vonhatja ki magát a labdarúgó világbajnokság eseményei alól. A vasárnapi, Katar-Ecuador nyitómeccs után jó néhány japán szurkoló a helyszínen maradt, és elkezdte összeszedni a szemetet. Az önkéntesen takarításba fogó szurkolók sorról sorra járva gyűjtötték össze a műanyag flakonokat, és a hátrahagyott ételcsomagolásokat, és amikor a bahreini Omar Al-Farooq influenszer megkérdezte őket, hogy ezt mégis miért csinálják, egyikőjük azt válaszolta:
Japánok vagyunk, nem hagyunk szemetet magunk után.
A jelenet tegnap, a Németország elleni győztes mérkőzés után is megismétlődött, az eufórikus ünneplés mellett is maradt idő és erő a hulladék összegyíűjtésére. A focipályák közegében szokatlan akcióról minden, sportrovattal rendelkező napilap megemlékezik mai kiadásában, de például a HVG Omar Al-Farooq videó-tudósítását is bemutatja.Élet+Stílus rovatában.
Frissítünk!
A 24.hu képes beszámolója szerint a japán játékosok is kitakarították az ültözőt. A németek elleni világraszóló diadal után, úgy látszik, nem szállt fejükbe a dicsőség: makulátlan tisztaságot hagytak maguk után.
