Józan gyanakvással figyeljük a környezeti problémákat gyorsan, olcsón, frappánsan és persze új problémák generálása nélkül megoldó szerkentyűket, a marketing greenwashingot kapásból osztjuk hárommal, miközben persze nyitottak és kíváncsiak maradunk, reménykedünk a valóban jó megoldásokban. Reméljük tehát, hogy a WasteShark, a HulladékCápa ilyen. Mert jól néz ki, jó koncepció és fontos ügyet szolgál. Szóval ez egy „vízidrón”, ami emissziómentesen dolgozik tavakon, folyókon, csatornákon, kikötőkben. A vízi szennyeződések aratógépe és terminátora nemcsak megtisztítja vizeinket a műanyagtól és a biomasszától, de méréseket végez és adatokat is gyűjt. Automata módban tíz órán át képes ténykedni egyhuzamban, és egy tonna hulladékot számol fel egy nap. 180 literes tartályában összegyűjti a szemetet és az algát, majd kiszállítja azt a partra. 4G kompatibilis, távolról is irányítható. Az egyik legismertebb hazai életmódmagazin, a Player mai számában Újlaki István még egy beszédes videót is mellékel a készülékről szóló írásához.