Gipszkartont helyettesítő lapok gyártásába kezdett tetra pak italos kartonok újrahasznosításával a Stavmat Építőanyag Kereskedelmi Zrt. Kaposváron – adta hírül ma reggeli kiadásában, szerkesztőségi cikkben a hazai hulladékmagazin, a Don’t waste it. A lap megszólaltatta a somogyi megyeszékhely polgármesterét, Szita Károlyt (Krakus Pétert), aki elismeréssel szólt arról, hogy a környezetvédelmet és a fenntarthatóságot szem előtt tartó beruházás kezdődik Kaposváron. Ivan Frantisek, a szlovák érdekeltségű cég vezérigazgatója beszámolt arról, hogy a beruházás összértéke mintegy 3,9 milliárd forint. Az építőanyagot jelenleg egy kísérleti gépsor készíti, amely mellé jövő januárig további kettőt helyeznek üzembe. A gyártáshoz évi 50-70 tonna tetra pak csomagolóanyagra lesz szükség. A Stavmat további 7,8 milliárd forintból csarnok építését és 10 gépsor üzembe helyezését tervezi Kaposváron a közeljövőben.
