Leglálisan, vagy illegálisan, ez egyelőre nem tudható, de nagy mennyiségű hulladékot tároltak egy győri Hűtőház utcai telepen. A lerakott szemét a hét végén begyulladt, és hatalmas tüzet okozott. A Videára is fölkerült egy rövidke felvétel, amelyből következtethetünk a tűz nagyságára. Az első hírek még arról szóltak, hogy a területi közszolgáltatónál csaptak föl a lángok, ám a GYHG Győri Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. hamar tájékoztatott, hogy a füstoszlop nem a Győr-Sashegyi Hulladékkezelő Központból és nem a cég üzemeltetésében lévő hulladékudvarból ered. A győri, a pannonhalmi és a mosonmagyaróvári hivatásos, valamint az adbai önkéntes lánglovagok végül hosszú órák munkájával fékezték meg a tüzet. A helyi napilap, a Kisalföld a Katasztrófavédelem közleményéire hivatkozva élőben tudósított.