A Euronews angol nyelvű zöld-kiadása számolt be a Break Free From Plastic globális civil szervezet által összeállított névsorról, amelynek eredményeit kétszázezer önkéntes kutató vizsgálatai alapján állították össze, akik 87 országban elemezték a többek között vízpartokról és más helyekről begyűjtött hulladék összetételét. Ennek alapján kijelenthető, hogy a legsúlyosabb szennyezők listájának élén a Coca-Cola áll. A további sorrend: Mondelez, Unilever, Nestlé, PepsiCo. A szervezet kutatása rámutatott, hogy a Coca-Cola nem csak ötödik éve bizonyul a legnagyobb műanyaghulladék-kibocsátónak, de ez idő alatt a cég még meg is duplázta az általa kibocsátott szemét mennyiségét.
