1,3 kilotonna elektronikai hulladékot vett vissza tavaly a MediaMarkt. A cég közleménye szerint a leadott berendezések anyagösszetételének 76 százaléka nyersanyagként hasznosult újra, a káros összetevőket eltávolították és ártalmatlanították. Az 1296 tonna össztömegű berendezés 70 százalékát hűtő- és háztartási nagygépek tették ki, 14 százalékát kisgépek, 17 százalékát képmegjelenítő berendezések alkották. Ugyanakkor érdekesség, hogy a begyűjtött elektronikai berendezésekből mindössze 55 százalékban sikerült olyan fémeket kinyerni, amelyeket kohászati feldolgozás után nyersanyagként hasznosítottak újra.
A cég adatait P.A.R. szemlézte és elemezte a Világgazdaság április 22-ei számában.