Elindult a társadalmi egyeztetés a repohár, azaz a rendezvénykörnyezetben használt erős falú újrahasználható pohár visszaváltásáról. A jelenleg átláthatatlan rendszer kérdéseiről a BKIK és a Zöld Követ Egyesület októberben létrehozott munkacsoportja állított össze egy kérdéssort. A most induló felmérés a fogyasztói magatartást és elvárásokat térképezi fel. Az eredményeket a szakértők beépítik majd a szektor számára készülő ajánláscsomagjukba, amelyet a jogalkotókkal is megosztanak.
A felmérést a Századvég végzi, a Don’t waste it pedig ízelítőt ad a kérdésekből.