A Tudatos Vásárlók Lapja hirdette meg mai számában a KomPosztoló kihívást, ami természetesen a háztartásokban keletkező hulladékok egy részének értelmesebb felhasználásáról, hasznosításáról szól. A szervezők abból indultak ki, hogy ha az élelmiszerpazarlás egy ország lenne, a világ harmadik legnagyobb üvegházhatású gáz kibocsátója lenne az USA és Kína után. Évente 1,3 milliárd tonna élelmiszert dobunk ki, vagy pazarolunk el világszerte. Ez a mennyiség a globálisan kibocsátott üvegházhatású gázok 8-10 százalékáért felelős. A probléma nem csak a felesleges élelmiszertermelés, de a rosszul, vagy egyáltalán nem hasznosuló szerves hulladék miatt is aggasztó. Egy átlagos magyar otthonban keletkező ún. „szemét” harmada komposztálható szerves hulladék, amely jó helyre kerülve érett humuszként tovább táplálná a kerti talajt vagy gazdagítaná élelmiszereink beltartalmát. Lebomlásuk természetes folyamat, ami magától is végbemegy, de a kommunális szeméttel, műayangzsákokba zárva, a szemétlerakóra kerülve biztosan nem képes a természetes körforgást segíteni.
Az új program a szerves hulladék komposztálásra buzdít értékes nyereményekkel, és a regisztrálók számára ingyenes online webinárral teremti meg az elméleti alapokat. A regisztráció megkezdődött.
