Teles körű digitális átállás, széles körű szelektív huladékgyűjtés, kedvezmények – ezzel a komplex programmal jelentkezett a FirenzeToday tegnapi számában a város hulladékgazdálkodási közszolgáltatója, az Alia. A programot 2024-ben élesítik, addigra a régi edényeket is intelligensé alakítják. A hulladékot személyazonosítás után lehet majd elhelyezni a kukákban, amelyek mérik a beléjük helyezett szemét súlyát, és a központba továbbítják az adatokat. A negyedév végi számla ezek alapján készül, de akár 30 % kedvezmény is kapható belőle, amennyiben a szelktív okos kukákat is rendeltetésszerűen használja az ember. Az okostelefonokra letöklthető alkalmazással mindenki naprakészen láthatja, hogy hogy is áll a fizetnivalóival, illetve, mennyivel csökkent például a számlája a szelektív okoskuka használatával..