A JÖN, azaz a Jövő Öko-Nemzedéke Alapítvány tevékenységét mutatja be a Házipoatika ma reggeli kiadásában Illés Attila cikke. Érdemes tudnunk, hogy ez az alapítváy működteti a hulladekvadasz.hu internetes felületet, amelynek elsődleges célja, hogy a hatóságokat összekösse a civilekkel. Naponta átlagosan 10 új, illegális hulladéklerakóróll érkezik jelentés, szerte az országból. Az alapítvány minden forrását fölemészti, hogy megpróbálják fölszámolni ezeket a tepeleket. Nagyon sok esetben találnak állati tetemeket, de volt egy komolyabb ügyük Kecskeméten, ahol valaki egy laboratórium teljes vegyszerkészletét szórta a természetbe. Főként a járvány első két hullámában bukkantak rengeteg fertőző és veszélyes hulladékokra. A nagy tételben eldobált maszkok mellett gyógyszermaradványok, fecskendők, kesztyűk, intim textilek is jóval nagyobb arányban kerültek elő.
