Kína áll a Föld hulladéktermelésének élén, évi 395 millió tonnával – olvasható a Statista, a világ statisztikai adatait összesítő nemzetközi intézet legújabb kiadványában. Az anyagot tegnapról már virradóan a mértékadó hazai napilapok szemlézték.- a Dél-Kom Sajtófigyelés ezúttal az Origo szerkesztőségi cikkéből citál. Az egy főre eső hulladék mennyiségét tekintve az USA áll az élen, és érdemes elolvasni a cikkben a további helyezettek meglepő sorrendjét is. A lap idézi a Világbank prognózisát, amely szerint az összlakosság növekedésével a hulladékgenerálás is emelkedni fog.

2016 ÉS 2050 KÖZÖTT A NÖVEKEDÉS ÜTEME ELÉRHETI A 70 SZÁZALÉKOT!
Vagyis a következő években várhatóan nagy szükség lesz a globális hulladékkezelés hatékonyabbá tételére.
https://www.origo.hu/gazdasag/20220329-hulladek-termeles-kina-usa.html