Az USA termeli a legtöbb, egy főre eső hulladékot a világon
mondta a Popular Siencenek Jenna Jambeck, a University of Georgia környezetmérnöki karának professzora. A számok őt igazolják: az amerikai körneyzetvédelmi ügynökség, az EPA statisztikái szerint 2018-ban az amerikai lakosság körülbelül 292,4 millió tonna szilárd hulladékot termelt, ami a szűk 330 milliós országra vetítve fejenként 2,2 kilogrammot jelent. Ez egyébként duplája az 1960-as értéknek, ráadásul ez csak a lakossági hulladék mennyisége, Jambeck szerint az ipari hulladék – beleértve a mezőgazdaságot is – jóval több, évente – óvatos becslés szerint – 7,6 milliárd tonnát tesz ki. Itt jön a képbe Carson, aki rengeteg gyártótól vásárol fel, szinte bármit, amitől a cég szabadulni akar. Raktáraiban hegyekben állnak a műanyag dobozok, befőttesüvegek, de ennél egzotikusabb dolgok is, például nemrég vásárolt fel több mint 3,5 mázsányi kötelet, amelynek minden egyes darabja pontosan 85,1 centiméter hosszú. Ezeket egy olyan cégtől szerezte be, amely hűtőtáskákat gyártott, a kötéldarabokat a fogantyúk borításához használták.
Úgy gondolom, hogy valahol az Egyesült Államokban csak találok valakit, aki fel tudna használni 8000 darab 85 centis kötéldarabot
mondta Carson, felvázolva az üzleti modelljének a lényegét. Semmit sem hasznosít újra a szó klasszikus értelmében, azaz a megvásárolt hulladékban nem az újra feldolgozható alapanyagot, hanem a még hasznosítható használati tárgyat látja.
https://www.zoldpalya.hu/varos/hulladek-ujrahasznositas-damon-carson-305580.html