A Menedzsment Fórum Magazin, az MFOR jelentetett meg kifejezetten natív tartalmat tegnap esti kiadásában amely Nagy Miklós (Csomagolási és Anyagmozgatási Országos Szövetség, főtitkár) és Szabó Csilla (Technológiai és Ipari Minisztérium, főosztályvezető) hulladékgazdálkodásról alkotott véleményét tükrözi. A cikkből kiderül, hogy 2029-re a műanyag italpalackok 90 százalékát össze kell gyűjteni, a forgalomba került PET-palackoknak pedig 30 százalékban másodnyersanyagból kell készülnie. Az egyszer használatos italcsomagolások kötelező visszaváltási rendszere 2023. július 1-jétől tesztüzemmel indul, élesben pedig 2024. január 1-től működik. Harmadik ütemben jön a társított, rétegzett italkarton csomagolások visszavétele, majd pedig a használt sütőolajé. Szabó Csilla jelezte, a jelenlegi csomagolási hulladék újrafeldolgozói kapacitás kielégíti az igényeket, a jövőbeni célértékek teljesítéséhez viszont rendszerszintű átalakításra lesz szükség.