A szlovák sajtóból, pontosabban a pozsonyi országgyűlésből indult a hírlavina, egy felszólalás nyomán. Szlovák képviselők egy csoportja a hulladék energetikai felhasználásával elektromos áramot és hőt kívánna termelni. A Ma7 idézi a hírügynökségnek is nyilatkozó Radovan Kazdat, aki szakértőkre hivatkozik. Ezek szerint a jövőben évi egymillió tonna olyan hulladékot lehetne így hasznosítani, amelyet nem lehet jobban felhasználni. Tegnap délutáni kiadásában a Bumm megszólaltatja a környezetvédelmi minisztérium képviselőjét is, aki azon a véleményen van, hogy a hulladék energetikai hasznosításának a hulladékgazdálkodás részét kell képeznie. Az ÚjSzó magát a minisztert idézi.: A tárcavezető állítja, hogy tudatában van az energetikai válságnak, ezért a olyan hulladékhasznosítási módokat próbál támogatni, amelyeknek köszönhetően Szlovákiának kevésbé kell függenie a külföldről behozott energiaforrásoktól. Képünkön: Kazda ötletgazda (az ÚjSzó fényképfelvétele).
