Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Hulladékból áramot! | Dél-kom Intranet


A szlovák sajtóból, pontosabban a pozsonyi országgyűlésből indult a hírlavina, egy felszólalás nyomán. Szlovák képviselők egy csoportja a hulladék energetikai felhasználásával elektromos áramot és hőt kívánna termelni. A Ma7 idézi a hírügynökségnek is nyilatkozó Radovan Kazdat, aki szakértőkre hivatkozik. Ezek szerint a jövőben évi egymillió tonna olyan hulladékot lehetne így hasznosítani, amelyet nem lehet jobban felhasználni. Tegnap délutáni kiadásában a Bumm megszólaltatja a környezetvédelmi minisztérium képviselőjét is, aki azon a véleményen van, hogy a hulladék energetikai hasznosításának a hulladékgazdálkodás részét kell képeznie. Az ÚjSzó magát a minisztert idézi.: A tárcavezető állítja, hogy tudatában van az energetikai válságnak, ezért a olyan hulladékhasznosítási módokat próbál támogatni, amelyeknek köszönhetően Szlovákiának kevésbé kell függenie a külföldről behozott energiaforrásoktól. Képünkön: Kazda ötletgazda (az ÚjSzó fényképfelvétele).

Radovan Kazda