Árhullám vonul le második legnagyobb folyónkon, és román valamint ukrán területről irgalmatlan mennyiségű települési szilárdhulldékot sodor magával, néhol már a hajózást is megnehezítve, sőt, ellehetetlenítve.

A nagy mennyiségű kommunális hulladék miatt a Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság harmadfokú vízminőségi kárelhárítási készültséget rendelt el. A kárelhárítást végző úszóműparkot csütörtökön a vásárosnaményi hídhoz irányították, és részleges folyamzárat kezdtek felállítani. A hulladékot péntek délelőtt kezdték kiszedni egy magyar fejlesztésű géplánccal, a munka váltott műszakban, folyamatosan zajlik. A hírt valamennyi érintett megyei napilap közölte, a Szeged.hu pedig a helyzet bőségesebb elemzésével szolgált.