Két hír élővizeink mellől: a Pannon TV tudósított a Hortobágyi Nemzeti Parkból, ahol a Tiszta-tó partján a hátrahagyott szemét fogságából szabadított ki egy szigorúan védett nagykócsagot a Park munkatársa, Kiss Ferenc. Természetesen kérik a turistákat, látogatókat, hogy a vízparton se hagyják el a hulladékot.
https://video-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.25447-2/275478771_504740984346052_6730382373625167205_n.mp4?_nc_cat=103&vs=a2738f2c4a196725&_nc_vs=HBksFQAYJEdQTjRheERFVlJNckQ4c0JBR1Y5ZWhZY0gyZGRibWRqQUFBRhUAAsgBABUAGCRHQmNyYXhEMVJ6TlZSOHdCQUdIaHBwaVJ2bjhkYnJGcUFBQUYVAgLIAQBLBogScHJvZ3Jlc3NpdmVfcmVjaXBlATENc3Vic2FtcGxlX2ZwcwAQdm1hZl9lbmFibGVfbnN1YgAgbWVhc3VyZV9vcmlnaW5hbF9yZXNvbHV0aW9uX3NzaW0AKGNvbXB1dGVfc3NpbV9vbmx5X2F0X29yaWdpbmFsX3Jlc29sdXRpb24AEWRpc2FibGVfcG9zdF9wdnFzABUAJQAcAAAmyprrl%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%3D%3D&ccb=1-5&_nc_sid=edb743&efg=eyJ2ZW5jb2RlX3RhZyI6Im9lcF9zZCJ9&_nc_ohc=L2t3y61MeR0AX9QuXRS&_nc_ht=video-vie1-1.xx&edm=AGo2L-IEAAAA&oh=00_AT91HkVesS8hlCgv6Rwnz70Gx6jmJq-Vq8xs23GxWm5zIw&oe=622F7798&_nc_rid=811593103526374
A hírt több napilap, így a 24.hu melléklete, a Sokszínű vidék is közölte.
https://sokszinuvidek.24.hu/mozaik/2022/03/10/szemetbe-ragadt-egy-fokozottan-vedett-madar/
A másik hírt Jeki Gabriella írta meg elsőként a Helló Vidék tegnapi számában, és az anyagot szinte valamennyi központi napilap szemlézte. Lényege, hogy extrém alacsony a Dráva vízszintje, Barcsnál egyre határozottabban látszanak a második világháborúban felrobbantott egykori Dráva-híd körvonalai is, és rengeteg a felszínre került fatuskó, és nagyon sok a szárazon maradt hulldék.

https://www.hellovidek.hu/gazdasag/2022/02/24/itt-a-veszjelzes-extrem-alacsony-a-drava-vizszintje-ebbol-komoly-baj-lehet
A hírt egyébként a PécsMa is átvette, az Időképre hivatkozva, de a felszínre került hulladék kérdése a városi hírportál összegzéséből kimaradt.
https://www.pecsma.hu/hirzona/rekordalacsony-a-drava-vizszintje/