Egyre több szervizben fizetni kell azért, ha az elkopott gumiabroncsot ott szeretnénk hagyni. A fáradtolajat ugyanakkor ingyen befogadják, a fémért pedig még fizetnek is. Vajon mi lehet a jelenség oka? A címben jelzett mellett erre a kérdésre is választ keres a Totalcar ma reggeli kiadásának cikke (szerző: Zomborácz Iván). Az oknyomozó riport arra a végkövetkeztetésre jut, hogy a legális szervizekben keletkező hulladék elszállítása alapvetően megoldott, szigorú ellenőrzéseknek is meg kell felelniük, viszont a szürkén és feketén üzemelő műhelyek teljesen a radar alatt tudnak maradni.